A rádiós Ki/Bemeneti modul működhet kollektív vagy címzett transzponderrel is.
Kollektív módban a transzponder bemenetének aktiválása esetén az összes Ki/Bemeneti modul kimenete aktív állapotba kerül a transzponder által kiküldött vezérlő jelnek köszönhetően. A Ki/Bemeneti modul kimenete mindaddig aktív, ameddig a traszponder bemenetét aktív állapotban tartják.
A rádiós Ki/Bemeneti modul egy felügyelt bemenettel is rendelkezik, mely állapota elküldésre kerül a transzponderhez. A transzponder kontaktus kimenete a rádiós Ki/Bemeneti modul bemenetének állapotával párhuzamosan működik. Ennek jóvoltából a a rendszerhez kapcsolható egy nyugtázó gomb vagy vészeseti hívógomb is.
Címzett üzemmódban a transzponder szimulálja a Ki/Bemeneti modul állapotát és a címzett jelzőhurkon a tűzjelző központba juttatja. Ebben az módban mindegyik rádiós BE/KI egység ugyanúgy programozható, mint bármely vezetékezett Ki/Bemeneti modul.
A rádiós Ki/Bemeneti modul teljesen felügyelt és aktív állapotban a bemeneti tápfeszültségét juttatja a rákötött terhelésre.
A rendszer 868MHz-en működik, mely az Európai Unió területén szabadon használható frekvencia sáv.
Eszközök hatótávolsága minden elvárásnak megfelel. Gyakorlat alapján egy épület közepére telepített transzponder le és fel 4 emeletet és minden vízszintes irányba 100m-es hatótávolságig alkalmazható beton aljzatú, tégla válaszfalas szerkezet esetén.
Az alkalmazni kívánt eszközök működési hatótávolságát térerő mérő eszköz használatával lehet ellenőrizni.
A rendszer üzembe helyezéséhez egy Windows alatt futó editor szoftver használható, mellyel ellenőrizni lehet, hogy mely transzponderhez mely rádiós egységek tartoznak. A rádiós egységek egyedi vonalkódos azonosítót és egy három jegyű választható címeit is használnak, mely adatokat az üzembe helyezés során letölthetők a transzponderről. A szoftver alkalmas a működő rendszeren az eszközök térerősség és elem feszültség kijelzésére is.
|
|